Mere information
| Effekt (P): | 60W |
| Lysstyrke: | 6.000 lumen (3.000 kelvin / 6.600 lumen (4.000 kelvin) |
| Lysfarve: | 3.000 kelvin (WW) eller 4.000 kelvin (nW) |
| Lysvinkel: | 120° |
| Blænde: | UGR<19 |
| Farvegengivelse: | CRI>90 |
| Dæmpbar: | Ja(DALI, 1-10V, PUSH eller TRIAC fase-dæmpbar samt alm. driver kan tilkøbes) |
| Levetid: | L80B10 = 99.000 timer |
| Tæthedsgrad: | IP44 |
| Spænding (U): | 30-42V DC (230V AC via driver) |
| Produktfarve: | RAL9016 (hvid) |
| Mål: | 295x1495 mm. / højde 9 mm. |
| Garanti: | 7 år |
| Kolli-antal: | 1 |
| EAN: | 5708829852927, 5708829648476, 5708829648438, 5708829648452, 5708829648490, 5708829648407, 5708829648469, 5708829648421, 5708829648445, 5708829648483 |
green:ID TrueColor LED panel 30x150 cm.
Dæmpbar "TrueColor" LED lyspanel med den rigtige farvegengivelse
green:ID TrueColor lyspaneler er fremstillet med de bedste komponenter, så man trygt kan udskifte de eksisterende lysarmaturer og opnå samme lyskvalitet men med markant mindre strømforbrug - til gavn for både miljø og budgettet.Panelerne er kun 9 mm. høje, og de er 5 mm. mindre i bredden for perfekt pasform til loftmoduler. Sølvrammen og bagsiden er i 6063 aluminium, og guidepladen er japansk produceret af Mitsubishi.

