| Effekt (P): | 36W |
| Lysstyrke: | 3.600 (3.000 kelvin) eller 3.960 (4.000 kelvin) lumen |
| Lysfarve: | 3.000 kelvin / 4.000 kelvin |
| Lysvinkel: | 120° |
| Blænde: | UGR<19 |
| Farvegengivelse: | CRI>90 |
| Dæmpbar: | Ja(DALI, 1-10V, TRIAC dæmpbar samt alm. driver kan tilkøbes) |
| MacAdam: | SDCM<3 |
| Levetid: | L80B10 = 99.000 timer |
| Tæthedsgrad: | IP44 |
| Spænding (U): | 85-265V AC |
| Produktfarve: | Hvid |
| Mål: | 599x599 mm. / højde 9 mm. |
| Garanti: | 7 år |
| Kolli-antal: | 5 |
| EAN: | 5708829648216, 5708829648230, 5708829648278, 5708829648254, 5708829648292, 5708829948200, 5708829648223, 5708829648261, 5708829648247, 5708829648285, 5708829663509, 5708829963500 |
Dæmpbar green:ID TrueColor LED panel 60x60 cm. (599*599mm) med den rigtige farvegengivelse, der passer til indbygning i lofter med skjult skinnesystemSe blogindlæg om LED paneler her
LED TrueColor panel 60x60 cm
Dæmpbar green:ID TrueColor LED panel 60x60 cm. med den rigtige farvegengivelse, der passer til indbygning i lofter med skjult skinnesystem
Leveres inkl. monteringsclipsSpecifikationer:
Dæmpbar "TrueColor" LED lyspanel med den rigtige farvegengivelse
green:ID TrueColor lyspaneler er fremstillet med de bedste komponenter, så man trygt kan udskifte de eksisterende lysarmaturer og opnå samme lyskvalitet men med markant mindre strømforbrug - til gavn for både miljø og budgettet.Panelerne er kun 9 mm. høje, og de er 5 mm. mindre i bredden for perfekt pasform til loftmoduler. Sølvrammen og bagsiden er i 6063 aluminium, og guidepladen er japansk produceret af Mitsubishi.

